Liderzy klimatyczni Polska 2022

Już po raz drugi magazyn Forbes Polska i firma badawcza Statista przygotowują ranking Liderzy klimatyczni Polska 2022. Jego celem jest uhonorowanie polskich firm, które w latach 2018 – 2020 w największym stopniu zredukowały swoją intensywność emisji gazów cieplarnianych, tzn. wielkość tych emisji w stosunku do wygenerowanych przychodów.

 

Rejestracja

 

Ranking ukaże się w listopadowej edycji magazynu Forbes, w części poświęconej kwestiom związanym z klimatem, oraz na stronie forbes.pl.

 

Warunki uczestnictwa

Aby wziąć udział w badaniu firma musi udostępnić informacje o emisji gazów cieplarnianych spełniające następujące warunki:

 

  • Dane obejmują przynajmniej dwa lata z okresu 2018 – 2020.
  • Najbardziej aktualne dane przypadają na rok 2020, najstarsze – na rok 2019 lub 2018.
  • Dane uwzględniają podział emisji na zakresy (scopes) – wystarczy, że raportowany jest tylko zakres 1 (emisje bezpośrednie) lub 1 + 2 (emisje bezpośrednie oraz emisje pośrednie).
  • Emisje obliczane są dla firmy mającej swoją główną siedzibę w Polsce – tudzież dla znajdującej się w Polsce siedziby firmy międzynarodowej, jeśli emisje dla niej są raportowane oddzielnie.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenie firmy do udziału w badaniu obejmuje dwa etapy:

  • Część I: Wypełnienie ankiety
  • Część II: Wypełnienie oświadczenia weryfikacyjnego potwierdzającego zgodność danych podanych w ankiecie

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 sierpnia 2021 (piątek). Udział w badaniu jest bezpłatny. Odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące rankingu uzyskać można pisząc na adres climate-poland@statista.com.

 

Dokumenty do pobrania

Ankieta „Liderzy klimatyczni Polska 2022” (PDF)

Oświadczenie weryfikacji danych (PDF)

 

Dlaczego warto wziąć udział w badaniu?

Sukces, którym warto się podzielić

Zmiany klimatu to jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Tytuł „Lidera klimatycznego” zwróci uwagę klientów, konsumentów, inwestorów i partnerów Państwa firmy na skuteczne działania podjęte w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

Obecność w prestiżowych mediach

Ranking zostanie opublikowany w specjalnym dodatku do listopadowego numeru magazynu Forbes oraz na stronie forbes.pl.

 

Ekskluzywne narzędzie marketingowe

Firmy, które znajdą się w rankingu, mogą nabyć licencję odznaki1 „Lidera klimatycznego” i wykorzystać ją w swoich działaniach marketingowych, podkreślając tym sam swój wkład w działania chroniące środowisko.

1Firmy, które chcą używać odznaki, znaku towarowego słownego i graficznego "Liderzy klimatyczni Polska 2022" w celach reklamowych muszą uiścić jednorazową opłatę licencyjną

 

Często zadawane pytania:

 

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych:

Informacje na temat terminów usuwania danych osobowych, krajów, w których przechowujemy dane (np. USA, UE, Wielka Brytania, Singapur) oraz firm, z którymi współpracujemy, można znaleźć w naszym oświadczeniu o ochronie prywatności.